Saç Mezoterapisi

Saç MezoterapisiPrp yöntemine benzeyen bir uygulamadır. Prp de plazma uygulaması yapılırken Mezoterapi de prokain, vitaminler, mimneraller, minoksidil ve organik silicea’dan oluşan karışım saç derisinin altına enjekte edilir. Böylece saç kökleri beslenir ve kalitesi artar. Saç dökülme hızı yavaşlar. Bu tedavinin uygulama sıklığı elde edilecek başarıyı da arttırmaktadır.
İdeal uygulama 5 aşamadan oluşur;
• Termoterapi: Saçlara 15 dk. ozonlanmış su buharına uygulanır. Bu deri altına enjekte edilen ilaçların emilimini kolaylaştırır.
• NPG: Enjektör ilaçsız olarak deriye uygulanarak kontrollü kanama yaratılır. Deri altı artık kan dışarı atılır ve doku ilaca hazır hale getirilir.
• MIC: ilaç karışımının deri altına uygulanması.
• Yıkama: Enjektör uygulaması sonrası özel solüsyonla deri yıkanır
• Kür uygulaması: Enjektör uygulama sonrası hissedilebilecek yanma ve acı hissini engellemek için deriye sürülen anestezik bir solüsyondur ayrıca iyileşme sürecini hızlandırır.
• Yağ kürü: Son işlemdir deri üzerinde katman oluşturularak dış etkilere karşı 5-6 saat koruma sağlar.
Saç mezoterapisinin uygulama sayısı hastanın özelliğine ve saç dökülme hızına bağlı olarak değişir. Genellikle haftada bir kez olmak üzere dört seans olarak uygulanır.
Seanslar arasında en az 3 en fazla 10 gün ara verilmelidir. Saç dökülmeleri tam olarak kontrol altına almak için her yıl, özellikle mevsim geçişlerinde uygulanması yapılmalıdır. Saç mezoterapisinin literatüre geçen hiçbir yan etkisi yoktur.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş