Kaş Ekimi

Kaş EkimiÇeşitli sebeplerle, kaş kaybı olduğunda veya hiç kaş çıkmadığında, kaşa en yakın kalınlıkta olan, ense saçlarından DHI yöntemiyle nakil yapılabilir. Özellikle, kaş açılmasından sonra oluşan yara izi, çok dikkat çektiğinden en iyi sonuç DHI yöntemiyle alınır.
Enseden, FUE tekniği ile alınan kıllar, en yakın kaşın açısına ve yönüne paralel bir şekilde ve DHI yöntemiyle, yeterince sık ekildiğinde eskisine yakın bir görünüm elde edilir. 2 - 3 saat sürer. İşlemden iki gün sonra banyo yapılır ekim yapılan bölgede hafif kızarıklık ve kabuklanma oluşur en geç bir hafta içerisinde bunlarda iyileşir.
Kaş ekiminde ekilen kaşların yönleri saç ekimine göre farklıdır. Doğal bir kaş oluşturabilmek için kaş yönlerini iyi belirlemek gerekir. Ekilen kaşlar var olan kaşlarınıza göre daha hızlı uzarlar bu normal bir durumdur.
Kaşın tamamının dökülmesinde ( madarozis ), birkaç seansta aynı sonucu alınabilir. Yaşla birlikte, kaş sayısı da azalır, bu seyrelmiş kaşların arasına, ekim yapıldığında, doğala yakın bir görünüm elde edilebilir.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş