NextLİFT Gelecek Askısı

NextLİFT Gelecek AskısıNextlift Gelecek Askısı nedir?
Nextlift uygulaması yeni jenerasyon bir ip uygulamasıdır. Bu doğrultuda etkin doku tutunması sağlar. İpler dokuyla bütünleştikten sonra doku yenilenmesi aynı zamanda kolajen oluşumu gerçekleşmeye başlar. Özel olarak tasarlanmış iplerdir, dokuyu 360° çevreleyen bir sisteme sahiptir.  Yüzü aşağıdan yukarı kaldırarak lifting etkisi sağlar. Uygulama hızlı liftingetkisini barb destekli cog ile gösterirken uzun süreli kalıcılığını ise meshin doku canlanmasına olan benzersiz desteği sayesinde yapar. Meshlift zaman içerisinde bulunduğu bölgede dokular arası dikey tutunmayı teşvik ederek lift edilen ve edilmeyen dokular arasındaki farkı en aza indirir.Bu etkiyi dokular arasındaki retaining(tutucu) bağlara benzer şekilde yapar.

Nextlift Gelecek Askısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Yüz: Yaşlanmaya, genetik faktörlere, ani kilo değişimlerine bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybederek kendini yerçekiminin etkisine bırakmaktadır. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren ciltteki kolajen ve hyalüronik asit miktarı azalmakta, cilt kendini aşağı bırakmaktadır. Nextlift; yüzü toparlamak, aşağıdan yukarı kaldırmak ve germek için ameliyatsız bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burun: Ameliyat yönteminin aksine iple burun asarak burun dokusunda çok fazla değişim yapılmadan estetik sonuçlar elde edilebilmektedir. Burun ucu düşüklüğü, burun kemeri gibi problemler cerrahi müdahalenin mecburi olmadığı burunlar için ip askı ile çözümlenebilmektedir. Uygulama sonrası günlük yaşantıya hemen dönülebilmesi,cerrahi müdahalelerden farklı olarak ağrı-acı hissiyatının az olması nedeniyle uygulama sıkılıkla tercih edilmektedir.

Kaş: Yıllar içerisinde yerçekiminin etkisiyle deri altı dokunun erimesi, kemiklerin aşınması ve cildin yıpranmasıyla tüm alın ve şakak bölgesinde aşağı doğru yer değiştirme meydana gelir. Kaşların da zaman içerisinde düşmesine bağlı olarak göz kenarlarında aşağı çekilmeler ve göz altında fazla doku toplanması meydana gelir. Kişiyi yorgun gösteren bu görüntü kaş askılama işlemi ile çözümlenebilmektedir.

Boyun: Boyun bölgesindeki derinin yüze oranla daha ince ve hassas olması yaş aldıkça kırışıklıklarda artışa neden olur. İlerleyen yaş ve genetik faktörler boyun ve gıdı bölgesinin sarkmasına, gevşek görünmesine yol açmaktadır. Gıdı oluşumu da boyun hatlarının bozulmasına neden olarak boynun genç görünümünü olumsuz yönde etkiler. Bu durumları ortadan kaldırmak için en hızlı ve etkili çözüm ip askılamadır.

Nextlift Gelecek Askısı İşlemi Ne Kadar Sürer?
Uygulama lokal anesteziler ile cilt uyuşturularak gerçekleştirilmekte, acı hissiyatı en aza indirgenmektedir. İşlem ortalama 20-25 dakika sürmektedir.

Nextlift Gelecek Askısının Kalıcılığı Ne Kadar?
Ortalama kalıcılık 1,5-2 yıldır.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş