Novuma

NovumaKOLAJEN ARTIRICI DERMAL DOLGU

Vücudumuzun yapı taşı olan kolajen kemiklerde, kaslarda, tendonlarda ve deride bulunan bir proteindir. Bu proteinin temel görevi dokulara destek sağlamak, doku ya da organların canlı ve esnek görünmesine ve kalmasına yardımcı olmaktır. Cilt ve kaslarımızdaki kolajen, bağ dokumuzu güçlendirmekle görevlidir.

Novuma enjekte edilebilir implant; nazolabial gibi orta veya şiddetli yüz kırışıklıkları ve kıvrımlarını düzeltmek için subdermal implantasyon olarak ve ayrıca insanlarda yüz yağ kaybı belirtilerinin (lipoatrofi) giderilmesi için kullanılır. Ürün içeriğindeki mikrokürelerin etkin stimilasyonu sayesinde, jel taşıyıcısının yerini alan bağ doku büyümesi birkaç ay içerisinde tamamlanmaktadır. Kusurlu alan zamanla otolog bağ dokusu ile doldurulur. Eşsiz fiziksel özelliklerinden dolayı hidroksiapatit mikrokürelerinin toplam biyo yararlanı mı tahmin edilebilir, kontrol edilebilir ve ayarlanabilirdir. Novuma elmacık kemiği, nazolabial kıvrımlar, çene, çene çizgisi, çene katlama, alt yanak, burun köprüsü, oral komissürler ve gülme çizgilerinde kullanılabilir


Yüz bölgesi ile beraber dikkat edilmesi gereken ve hastaların oldukça memnun kaldığı el sırtı ve yüz boyun hattı sarkmalarında belirgin düzelmeler sağlamaktadır.
Çene hattı ve ucu tedavisinde başarısı kanıtlanmış bir üründür. Etki süreleri 12-24 ay sürmektedir

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş