Şakak Dolgusu

Şakak DolgusuŞakak Dolgusu Neden Yapılır?
Şakak çökmesi genellikle 20’li yaşların ortalarında başlar ve 40’lı yaşlarda daha belirgin hale gelir. Düzenli egzersiz, iyi beslenme ve spor gibi faktörlere bağlı olarak şakak bölgesi yaşlanma süreci ve çökmesi farklılık gösterebilir. Fakat yaşlandıkça şakak bölgesindeki oyuk; geniş bir alın, dar şakaklar ve dar yanaklar nedeniyle çok daha belirgin bir hale gelebilir. Estetik cerrahide bunun çözümü ise dermal dolgu maddesi enjeksiyonudur.Dermal dolgu tedavisi, şakak tedavisi için çok etkilidir. Şakakları yeniden şekillendirerek eski hacmini geri kazandırmak amaçlanır.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır ve İşlem Ne Kadar Sürer?
Şakakların estetik tedavisi zordur çünkü bu bölgedeki doku incedir ve enjeksiyondan sonra düzensizlik gösterme eğilimindedir. Bölgeye yüksek oranda seyreltilmiş hyalüronik asit enjekte edilebilir. Bu dolgu malzemesinin fiziksel özellikleri, dolgu maddesini geleneksel enjeksiyon uygulamalarıyla mümkün olmayan şekilde dağıtır. Sonuç olarak, bu modifiye teknik ile sonuç daha öngörülebilir şekilde pürüzsüzdür ve vasıflı ellerde, komplikasyonların düşük bir insidansı vardır.
Şakak dolgusu için ince uçlu iğneler kullanılır. Dolgu enjeksiyonları yüzeysel olarak yayıldığı için damarlara ya da arter duvarlara temas etme riski düşük olur. Dermal dolgu maddelerinin çoğu, şakak dolgu işleminiz sırasında acı oluşma riskini önemli ölçüde azaltacak bir lokal anestezi ile uygulanır. Anestezi, şakak bölgesini uyuşturur; bu sayede dolgu maddesi enjeksiyonu sırasında minimum rahatsızlık hissedilir. Uygulama yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Şakak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Şakak dolgusu uygulamasının ömrü yaşa, kullanılan dermal dolgu maddesinin miktarına, dermal dolgu maddesinin yerleştirilmesine ve kullanılan dermal dolgu ürününün türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Hastaların çoğu için sonuçlar 12 aya kadar sürebilmektedir.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş