Elmacık Dolgusu

Elmacık DolgusuElmacık Dolgusu Nedir, Hangi Durumlarda Uygulanır?
Belirgin elmacık kemikleri yüz güzelliğinin anahtar noktalarından biridir. Elmacık bölgesinin ideal hacimlerde olması, yüze ters üçgen şeklini vererek yüzdeki altın oranın elde edilmesini sağlar. Yüzü bu orana sahip kişiler çekici, alımlı ve daha genç olarak algılanırlar.

Yaş ilerledikçe elmacık kemiklerindeki kayıplar ve bu bölgeyi destekleyen yağ pedlerindeki azalmalar nedeniyle yüz bu ters üçgen görünümünü kaybeder. Bazı kişilerde bu durum doğuştan da olabilmektedir. Yer çekiminin de etkisiyle orta yüz bölgesinde hacim kaybı ve sarkmalar oluşmaya başlar.

Elmacık bölgesine yapılan dolgu uygulamaları ile bu kayıplar eski haline getirilebilir. Uygulama ile elmacık bölgesindeki anatomik yapıların desteklenmesi yüzde lifting (kaldırma) etkisi sağlar. Bu sayede burun kenarı çizgilerinde (nazolabial çizgiler) azalma, ağız kenarında bulunan çizgilerde (marionette çizgileri) hafifleme ve hatta göz altındaki çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece yüzün diğer bölgelerine yapılacak olan dolgu uygulamalarının sonuçları çok daha güzel olur.

Elmacık Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?
Uygulama öncesinde anestezi krem uygulandığı için çok ağrı hissedilmez. Yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa süreli bir işlemdir.

Elmacık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Ortalama kalıcılık bir yıldır.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş