Dudak Dolgusu

Dudak DolgusuDudak Dolgusu Nedir, Neden Uygulanır?
Daha dolgun dudaklara sahip olmak, dudak hatlarını belirginleştirmek, dudakların simetrik görünmesini sağlamak ve estetik kusurları gidermek için en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu gelmektedir. Hyaluronik asit içerikli bu dolgular dudakları nemlendirerek daha parlak ve sağlıklı görünmelerini sağlar.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?
Uygulama öncesi dudaklara anestetik krem uygulanır ve dudaklar uyuşturulur. Dolgu maddesi dudak içerisine enjeksiyon yöntemi ile verilir. Bu işlemde son derece ince uçlu iğneler kullanılır. Uygulama sonrasında kişi beklemeden günlük yaşantısına geri dönebilir.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?
Eğer dudakta bir deformasyon söz konusu değilsedudak dolgusu süresi yaklaşık olarak 15 dakikadır. Uygulamanın yapılacağı dokunun durumuna göre bu süre değişebilir.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Uygulamanın kalıcılık süresi, tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kişinin cilt yapısı, yaşı, genetik faktörler ve dolgunun vücut tarafından emilim süresine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak dudak dolgusu kalıcılık süresi 6 ay ila 12 ay arasındadır.

Dudak Dolgusu Reaksiyon Riski Nedir?
Bu uygulama hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu madde vücutta zaten bulunan doğal bir madde olduğundan dolgu uygulaması sonrasında deride yabancı cisim reaksiyonu oluşmaz.

Copyright 2022 © 2022 DR Özgür Koldaş